نخست وزیر سودان امروز به عربستان می رود

به گزارش شامپو سوبارو، نخست وزیر سودان امروز (سه شنبه) در سفری رسمی راهی عربستان می گردد. این دومین سفر وی از زمان برعهده دریافت این سمت است.

نخست وزیر سودان امروز به عربستان می رود

به نقل از خبرگزاری سودان سونا، عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان امروز (سه شنبه) در سفری رسمی راهی عربستان می گردد و خالد عمر یوسف، وزیر امور کابینه، مریم الصادق المهدی، وزیر خارجه، جبریل ابراهیم، وزیر امور مالی و برنامه ریزی مالی او را در این سفر همراهی می نمایند.

اسماعیل حربی، وزیر کشاورزی و مراتع، الهادی ابراهیم، وزیر سرمایه گذاری و همکاری بین المللی، جمال عبدالمجید، مدیر سرویس اطلاعات عمومی و همچنین محمد الفاتح زین العابدین، رئیس بانک مرکزی سودان نیز در این سفر همراه حمدوک هستند.

برنامه های این سفر شامل ملاقات و رایزنی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و شماری از مسئولان عربستانی است.

قرار است اعضای هیأت همراه حمدوک نیز ملاقاتهایی را با همتایان سعودی خود در جریان این سفر انجام دهند.

طبق گزارش خبرگزاری سودان، این سفر بیانگر اهمیت روابط تاریخی بین سودان و عربستان است و مسائل مختلف مهم و مورد توجه دو کشور و راه های تقویت و توسعه آن که در خدمت برقراری امنیت و ثبات باشد و همچنین امنیت دریای سرخ در این سفر مورد آنالیز قرار می گیرد.

این دومین سفر حمدوک به عربستان پس از برعهده دریافت این سمت است. وی اکتبر 2019 نیز به همراه عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان به ریاض سفر نموده بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نخست وزیر سودان امروز به عربستان می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر سودان امروز به عربستان می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید