ائتلاف سعودی مدعی رهگیری یک فروند پهپاد نیروهای یمنی شد

به گزارش شامپو سوبارو به نقل از روزنامه جروزالم پست، تلویزیون رسمی عربستان سعودی بامداد پنج شنبه در گزارشی ادعا کرد که ائتلاف تحت رهبری این کشور یک فروند پهپاد متعلق به نیروهای انصارالله یمن را که حامل مواد منفجره بوده و به سمت شهر خمیس مشیط در جنوب عربستان پرواز می کرد، رهگیری و منهدم نموده است.

ائتلاف سعودی مدعی رهگیری یک فروند پهپاد نیروهای یمنی شد

این در حالی است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف گیری پایگاه نیروی هوایی ملک خالد عربستان واقع در منطقه خمیس مشیط اطلاع داد. طبق گفته سریع، این حمله با بکارگیری یک پهپاد از نوع قاصف کی 2 انجام شده است.

این مقام نظامی ارتش یمن درباره کیفیت هدف قرار دریافت پایگاه ملک خالد گفت: اهداف موردنظر به دقت مورد اصابت قرار دریافتد. پاسخ به حملات عربستان سعودی و تلافی اقدام این رژیم در ادامه دادن محاصره ملت یمن، حق طبیعی ماست.

لازم به ذکر است، که دو هفته پیش (پنجم فروردین) رسانه های سعودی حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به جنوب عربستان را تأیید و اعلام کردند که این کشور هدف هشت فروند پهپاد یمنی قرار گرفته است.

آن موقع نیز ریاض مدعی شد که پهپادها را بر فراز شهر خمیس مشیط در جنوب عربستان رهگیری و منهدم نموده است.

یک هفته پیش از آن نیز نیروهای انصارالله یمن در حمله های پهپادی، تأسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف قرار داده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ائتلاف سعودی مدعی رهگیری یک فروند پهپاد نیروهای یمنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی مدعی رهگیری یک فروند پهپاد نیروهای یمنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید