آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد

به گزارش شامپو سوبارو، سازمان تنظیم مقررات دارویی اروپا در یک بیانیه جدید تأکید کرد، خون لختگی باید به عوارض جانبی نادر واکسن جانسون اند جانسون اضافه گردد.

آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت شامپو سوبارو به نقل از ان بی سی، آژانس دارویی اروپا با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به مزایا و خطرات استفاده از واکسن ضد کرونای جانسون اند جانسون تاکید نمود که خون لختگی باید به عوارض جانبی نادر این واکسن اضافه گردد.

آژانس دارویی اروپا یادآور شد: مزایای کلی واکسن جانسون اند جانسون هنوز بیش از خطرات عوارض جانبی است.

به گفته کارشناسان، سازمان تنظیم مقررات دارویی اروپا ارتباط احتمالی بین واکسن تک دز جانسون و جانسون و مسائل نادر لخته شدن خون در بزرگسالانی که با آن واکسینه شده اند را پیدا نموده است.

جلسه کمیته ایمنی آژانس دارویی اروپا (EMA) نتیجه گرفت که باید هشدار در خصوص لخته شدن خون غیرمعمول با پلاکت پایین خون باید به عنوان عارضه جانبی نادر به اطلاعات مرتبط با این واکسن اضافه گردد.

در بیانیه این آژانس آمده است: کووید 19 با خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ همراه است؛ در عین حال لخته شدن خون و پلاکت پایین خون با تزریق واکسن بسیار نادر است؛ ضمن اینکه مزایای کلیواکسن هنوز بیشتر از خطرات و عوارض جانبی آن است.

سازمان تنظیم مقررات اروپا خواهان ادامه استفاده از واکسن جانسون اند جانسون است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید